Skip to main content
KoningsdagNieuws

Programma Koningsdag

Het programma van Koningsdag is vorige week verspreid in Rijnsburg. Heeft u de flyer niet ontvangen? Dan kunt u deze ook ophalen bij Albert Heijn Rijnsburg of bij de Readshop in het centrum van ons dorp. Hierin leest u alle informatie over de activiteiten, de kosten van deelname en of u wel of niet moet aanmelden via de website.

Koningsnach
Het programma van 2025 start op vrijdag 25 april met het Oranjeconcert waarbij mannenensemble Marcato zal zingen. Er zijn ook verschillende liederen die door de bezoekers kunnen worden meegezongen. Hugo van der Meij speelt op het orgel. Deze avond vindt plaats in de Nederlands Gereformeerde kerk aan de Katwijkerweg.
Ook is de Pubquiz deze avond in de Voorhof. Het is verstandig om hiervoor in de voorverkoop kaartjes te kopen, zodat u verzekerd bent van deelname. Er staat een leuke quiz klaar met een nieuw onderdeel, waarover we natuurlijk niets verklappen. De band heeft geoefend, de quiz is getest, kortom, zoals elk jaar een avondje plezier in het verschiet!
Rijnsburg Klassiek is ook op deze avond, dit jaar in de Grote- of Laurentiuskerk. Er staan meerdere muzikanten op het programma, wat voor mooie klanken zal gaan zorgen. Meer over dit programma leest u elders in deze krant.

Koningsdag
Koningsdag vieren we dit jaar op zaterdag 26 april. Op het programma staan veel oude bekende activiteiten. We beginnen de dag met het Dorpsontbijt in de Voorhof. Een gezellige start van de dag, die in het teken van ontmoeten staat. Schuif eens aan en maak kennis met mensen die u anders nooit ontmoet. De organisatie hoort elk jaar van de bezoekers; ‘Wat is dit leuk, gezellig en ook nog lekker!’
Ondertussen is de handel op de Vrijmarkt begonnen. De eerste mensen zitten al om 6 uur klaar om een plekje in de zon te bemachtigen. Een kraam huren kan ook, dan kan je wat later komen, om de kraam aan te kleden.
Op het Burgemeester Koomansplein wordt door de kinderen van DWS en elk kind dat het leuk vindt, gedanst op het lied van de Koningsspelen; Baila bailalaa. Dit vindt plaats tijdens de aubade, waarna 1500 oranje ballonnen worden kapotgetrapt door kinderen, in de hoop dat zij een briefje vinden, waarop staat dat zij een prijs hebben gewonnen.
Na de het opruimen van de ballonnen worden de springkussens gelijk opgebouwd, zodat tussen 11 en 14 uur lekker gesprongen kan worden door de kinderen. U kunt ook lekker op de fiets stappen en kilometers door de omgeving fietsen. Onderweg krijgt u van ons een kopje koffie aangeboden. Zo is er voor elk wat wils.

Afsluiting
Dit jaar is op de avond van Koningsdag een bingoavond. Een gezellige avond in de Voorhof met de bingomasters van de Feestweek. Een avond om samen met familieleden of juist vrienden en vriendinnen mee te maken. Vooraf kan u alvast een kaartje kopen via website www.ovrijnsburg.nl, aan de deur kunt u eventueel nog een tweede bingokaart kopen, zodat u meer kans maakt op de leuke prijzen die er te winnen zijn.
Als het donker is, wordt een grote opkomst verwacht voor de Lampionnenoptocht. Dit jaar valt Koningsdag weer op zaterdag, veel kinderen mogen dan later naar bed. Dus zorgt u dat u een lampion en batterijen in huis hebt? Dan is jaar geen enkele reden om de Lampionnenoptocht over te slaan.

Close Menu

Aankomende evenementen